Ez a termék NEM NYOMTATOTT KÖNYV, olvasása csak megfelelő elektronikus eszközökön lehetséges.
Felhívjuk figyelmét, hogy Ekönyvekre/EHangoskönyvekre nem vonatkozik az elállási jog, így téves megrendelés esetén nem áll módunkban a termék árát visszatéríteni.
A regény az idősebb Wesselényi Miklós (1750 - 1809) és II. József császár személyes külzdelmében a magyar szellem és az európai szellem örök harcát, kibékülhetetlen verekedését igyekszik példázni. Wesselényi szenvedélyes hazafi, akinek sűrű vérében a múlt szerelme...
A regény az idősebb Wesselényi Miklós (1750 - 1809) és II. József császár személyes külzdelmében a magyar szellem és az európai szellem örök harcát, kibékülhetetlen verekedését igyekszik példázni. Wesselényi szenvedélyes hazafi, akinek sűrű vérében a múlt szerelme lázong a változás ellen, az ősi jogokhoz való ösztönös, makacs ragaszkodás ágaskodik az új kötelességek vállalásával szemben. II. József világpolgár, aki a jövőnek él, a jövőnek dolgozik, koncepciói nagyszerűek, csak népeit nem ismeri, a valóságot, az anyag tehetetlen vonzódását az állandósághoz. Nemes Zsuzsa grófnő, aki a császár szeretője, de a felséges Wesselényibe is szerelmes, bogozza a szálakat, amelyek a bécsi Burgot a sibói kastéllyal szembeállítják és amelyek lhetővé teszik, hogy a látens ellentét kitöréséig, összeütközésig érlelődjék. Ez a felállítás kétségkívül egy magasrendű intellektusé. A regény főszereplői valóban nem is lehetnek mások, mint II. József és Wesselényi. De most föllép még egy főszereplő, aki érzelmeinkre apellál, és megzavarja a két roppant erő kiegyenlíthetetlen birkózását: s ez Erdély. (Sárközi György)
Nyirő József (Székelyzsombor, 1889. július 28. – Madrid, 1953. október 16.) erdélyi magyar író, kilépett katolikus pap, politikus, újságíró. Újságíróként és országgyűlési képviselőként németbarát volt, és többször elismerően szólt a Harmadik Birodalomról, illetve antiszemita kijelentéseket tett. 1944–45-ben a nyilaspuccs után a nyilas csonkaparlament (Törvényhozók Nemzeti Szövetsége) tagja volt, ő volt Sopronban a Szálasi-kormány utolsó sajtótermékének, az Eleven Újságnak a főszerkesztője, és a Nagynémet Birodalomba is követte a kormányt.
Művei elsősorban erdélyi témákkal foglalkoznak, kiadásukat a román és magyar kommunista rendszerek betiltották. Nyirő Józsefet, akárcsak Wass Albertet, a román kultúrpolitika több évtizede háborús bűnösnek, antiszemitának nevezi. A róla elnevezett intézmények, utcák átnevezését szorgalmazza.
Amennyiben az Ön által választott könyvesbolt neve mellett
1-5
szerepel, kérjük kattintson a bolt nevére, majd a megjelenő elérhetőségeken érdeklődjön a készletről és foglalja le a könyvet.