Bővebb ismertető
Mindnyájan ismerünk túlzottan arrogáns embereket, akik rendkívüli empátiahiányt mutatnak, akik kihasználnak, verbálisan terrorizálnak másokat, vagy épp mágikus gondolkodás jellemző rájuk. Ezek a vonások mind a narcisztikus személyiségzavar jelei. Amikor közvetlenül találkozunk velük, nehéz megértenünk azt, ahogyan ők a világot szemlélik.
De hogyan kezelhetjük a narcisztikusokat az életünkben? Hogyan állhatunk ki önmagunkért anélkül, hogy össztüzet zúdítanánk magunkra? Hiszen narcisztikusokkal mindenhol találkozhatunk: a lakókörnyezetünkben, a munkahelyünkön - és bizony szeretteink között is. Így az, hogy figyelmen kívül hagyjuk őket, nem igazán használható megoldás. Ezek az emberek frusztrálóak, sőt megfélemlítőek lehetnek, mégis kénytelenek vagyunk megtalálni velük a hatékony kommunikáció módját.
A Hogyan kezeld a narcisztikust megmutatja, miként léphetünk túl ennek a személyiségtípusnak a védekező stratégiáin együttérző, empatikus kommunikációval. Megtudhatjuk belőle, hogyan látják a narcisztikusok a világot, hogyan kell eligazodni a megküzdési stratégiáik útvesztőiben, és hogy valójában milyen szomorú és gyakran magányos sors az övék. Megtanulhatjuk, hogyan lássuk előre és kerüljük el az érzékeny pontokat, s ezáltal azt is, hogyan hallassuk hangunkat anélkül, hogy agressziót váltanánk ki. A könyv segít felismerni, hogyan szerezzünk érvényt a szükségleteinknek, miközben elkerüljük a felesleges hatalmi harcokat és értelmetlen vitákat egy olyan emberrel, aki univerzuma középpontjába önmagát helyezi. Külön fejezet foglalkozik a narcisztikus nőkkel, az agresszív és bántalmazó narcisztikusokkal, a biztonsági stratégiákkal, valamint a narcizmus és a szexfüggőség kapcsolatával.
WENDY T. BEHARY a New Jersey-i Kognitív Terápiás Központ alapítója és orvosigazgatója, valamint A NJ-NYC-DC Sématerápiás Intézet társigazgatója. Magánpraxisában a naricisztikus személyiségzavarokra és a párkapcsolsati konfliktusokra specializálódott.